A vancouveri olimpia 16 napja alatt számtalan csodás történet látott napvilágot sikerekről, bukásokról. A német gyorskorcsolyázó, Anni Friesinger-Postma sztorija azonban talán nem kapott elég figyelmet, pedig a németek 33 éves versenyzője igencsak érdekes körülmények között lett újra (immáron harmadszor) olimpiai bajnok. A sérülései miatt az egyéni versenyszámokra ezúttal kevésbé felkészült és gyengébben szereplő (1000 méter – 14. hely, 1500 méter – 9. hely) az üldözéses csapatversenyben vigasztalódott.  A női 3000 méteres csapatverseny (ahol hárman egyszerre teljesítik a távot) elődöntőjében Friesinger az utolsó kanyarban már teljesen elfáradt, megbotlott, ekkor még egyensúlyban maradt ugyan, de a célegyenesben már végleg elcsúszott és végül hasra esve ért be a célba. A jégen úszó mozdulatokat (!) végző Friesinger hihetetlen rutinjával még a jobb lábát előre tolta (a célba érkezésénél a korcsolya számít), de ezt követően is dühösen verte a jeget (ld. lenti videó), mert azt hitte, hogy az ő hibája miatt kiestek.

A célban azonban végül a németek így is nyertek 23 századmásodperccel, így bejutottak a döntőbe. A fináléban immáron a kisebb sérülést szenvedő Anni Friesingert pótló Kathrin Mattscherodt-tal felállva a német csapat megint bajban volt (az utolsó kör előtt 1,62 másodperccel voltak lemaradva) a japánok ellen. A nagyszerű hajrá miatt azonban végül mindössze két századmásodperces (!) különbséggel a német csapat nyert, ezzel pedig végül olimpiai bajnok lett. Az érvényben lévő szabályok miatt pedig a negyed- és az elődöntőben szereplő Freisinger is ott állhatott a dobogó tetején.