Vasárnap reggel kórházba került az 1992-es barcelonai olimpia női tenisz olimpiai bajnoka, Jennifer Capriati. A háromszoros Grand Slam győztes amerikai teniszezőre eszméletlen állapotban találtak rá floridai szállodaszobájában. Az egykori kitűnő játékos válságos állapotát valószínűleg (vétlen) gyógyszer túladagolás okozhatta, Capriati állapota édesapja szerint a kórházi ápolást követően kielégítő. A fiatalon aratott sikerei után Capriati pályafutása 1993-ban kapott gellert, amikor marihuána birtoklása miatt került összeütközésbe a törvénnyel, majd a kábítószer rehabilitáció után többször is abbahagyta a teniszezést. Később azonban visszatért a nemzetközi tenisz cirkuszba, majd a 2001-02 közötti időszakban kétszer az ausztrál, egyszer pedig a francia nyílt teniszbajnokságot (Roland Garros) is megnyerte.

Capriati 16 évesen nyerte meg a barcelonai olimpiát, ahol első négy mérkőzésén játszmát sem veszített. Az elődöntőben a hazai pályán szereplő Arantxa Sanchez Vicario volt a harmadik helyen kiemelt amerikai játékos ellenfele, akit 6-3, 3-6, 6-1 arányban győzött le. A fináléban pedig a címvédő Steffi Graf volt az ellenfele, aki ellen ugyan az első játszmát elveszítette, de később fordított, így nyerte meg az olimpiát. Capriati sikere megérdemelt volt, hiszen az elődöntőben a második, a fináléban pedig az első kiemelt ellen tudott győzni. A finálé egyébként az Interneten is megtekinthető, érdekes visszanézni a kilenc részes összeállítást a Graf elleni döntőről és a most már közel húsz évvel ezelőtti női teniszről.