Hagyományosan a sportlövők számára nyílik először lehetőség az olimpiai kvóták megszerzésére. A londoni játékok előtt két évvel a müncheni vb nyújtotta az első alkalmat a részvételi jog megszerzésére, ahol a férfi légpuskások döntőjét rendezték meg szombaton. A versenyt az olasz Niccolo Campriani (ld. kép jobbra)nyerte meg, aki ezzel beírta magát a londoni játékok történelmébe, hiszen ő lett az első, aki kvótát szerzett. A 22 éves olasz lövőé lett ugyanis a világbajnokság első aranyérme, ily módon 40 év elteltével nyert ismét olasz ebben a versenyszámban. „Nehezen hiszem el, hogy én vagyok az első sportoló, aki kivívta a londoni szereplés lehetőségét.” - mondta Campriani, aki a 2008-as olimpián is ott volt, akkor azonban hajszállal lemaradt a döntőről.

A Firenzéből származó sportlövő jelenleg az Egyesült Államokban tanul és edz, a mostani selejtezőben pedig közel maximális (599 kör) teljesítménnyel jutott tovább. A döntőben is kitűnően lőtt az olasz, aki végül 702,5 körrel szerezte meg az aranyérmet. Magyar szempontból is volt örömteli hír a hétvégén, hiszen a selejtezőben szintén 599 kört lövő Sidi Péter a vb-második helyének (700,4 kör) köszönhetően szintén olimpiai kvótához jutott. A harmadik hely az indiai világcsúcstartóé, Gagan Narangé (699 kör) lett. A 2004-es olimpia bajnoka, a kínai Zhu Qinan szerezte meg a negyedik helyet, a fennmaradó két kvóta pedig az olasz Marco De Nicoloé, valamint az orosz Gyenisz Szokolové lett. Érdekesség, hogy a szám olimpiai bajnoka, az indiai Abhinav Bindra a selejtezőben csak a 25 helyen végzett, így nem került be a döntőbe, ahol az első hat helyezett szerzett olimpiai részvételi lehetőséget. A verseny érdekessége volt még, hogy - az első kvalifikációs viadal okán - a NOB belga elnöke, Jacques Rogge nyitotta meg. A megszerzett kvóta egyébként országnak szól, nem személyre szabott, de nagy eséllyel ez Sidi Péter olimpiai résztvételét is jelenti egyben.