Az elnyűhetetlen, szokták erre mondani… Az utóbbi évtizedek egyik legismertebb futónője, Merlene Ottey ismét hallatott magáról. Az ötven év felett még mindig elbűvölően szép és nem utolsósorban roppant gyors és atletikus futónő ugyanis új világrekordot állított fel 100 méteren. A korábban jamaikai, de 2002 óta már szlovén színekben versenyző atléta a szlovéniai Postojnában rendezett atlétikai versenyen 11,72 másodperc alatt teljesítette a legrövidebb szám távját, ami új korosztályos világrekordnak felel meg. A korábbi rekord még a masters kategória egyik legjobbjának, Philippa Raschkernek a nevéhez fűződik, aki 12,50-el tartotta eddig a legjobb korosztályos eredményt.

A több mint három évtizedes atlétikai karrierrel (ne feledjük, a ’80-as moszkvai olimpián már bronzérmes volt 200-on) rendelkező, idén májusban már az 50. születésnapját megünneplő atléta kilenc olimpia éremmel rendelkezik és bár nagy bánatára egyetlen egyszer sem győzött az ötkarikás játékokon, három ezüst- és hat bronzérme miatt így sem kell szégyenkeznie. Merlene Ottey egyébként egyike azon négy hölgynek, akik a legtöbb nyári olimpián vettek részt, hiszen ugyanúgy hét alkalommal volt ott a játékokon, mint a svéd vívónő Kerstin Palm, az olasz kajakos Josefa Idem és a francia kerékpáros Jeannie Longo.