Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Buktunk egy ezüstöt... :(

Ezt nem hiszem el… A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) helyt adott csütörtökön a fehéroroszok fellebbezésének a 2008-as pekingi olimpia férfi kalapácsvető döntőjével kapcsolatban, így Pars Krisztián mégsem lép elő ezüstérmessé. A magyar atléta marad a finálé negyedik helyezettje…:(

A 76 oldalas hivatalos ítélet az alábbi linken található. Bocsi, de nem volt idegrendszerem végigolvasni. Na meg persze komplex jogi-orvosi szakangol is kéne hozzá, hogy valaki megfejtse a dolgot...

Pars Krisztián lehetett volna Szentgotthárd város első olimpiai érmese, ám úgy tűnik, hogy mégsem lehet az. Ja, amúgy majd kiváncsi leszek, hogy az érintett miként reagál a dologra, mert az biztos, hogy ezt neki lesz a legnehezebb megemészteni...

0 Tovább

Holnap eldől Pars Krisztián sorsa

Csütörtök 17 órakor hirdeti ki a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS), hogy milyen döntés született a 2008-as pekingi olimpia férfi kalapácsvető döntőjében doppingvétségen ért két fehérorosz versenyző ügyében, ezzel együtt pedig kiderül az is, hogy az eredetileg negyedikként záró Pars Krisztián megkapja-e az ezüstérmet. Egy korábbi cikkünkben már részletesen foglalkoztunk a kérdéssel, de kíváncsi vagyok, hogy ti milyen döntésre számítotok?

0 Tovább

Czibor, Puskás és Cea nyomába érhetnek

A labdarúgás történetében eddig mindössze három olyan labdarúgó van, akik olimpiai és világbajnoki döntőben egyaránt gólt tudott szerezni. Magyar szempontból kifejezetten büszkék lehetünk ebben a vonatkozásban, hiszen két honfitársunk is elmondhatja mindezt magáról. Az uruguay-i Pedro Cea (1924-olimpia, 1930-vb) mellett ugyanis Puskás Ferenc (1952-olimpia, 1954-vb) és Czibor Zoltán (1952-olimpia, 1954-vb) (ld. képen) is elérte azt, hogy a két nagy focitorna fináléjában is eredményes volt.

Lehetnek persze utódaik, a pénteken, Dél-Afrikában kezdődő foci vb-n. Az argentin Angel di Maria például, aki a pekingi olimpia döntőjének egyetlen gólját szerezte (Nigéria ellen). Vagy ott van a másik argentin, Carlos Tevez, aki az athéni olimpián szerzett gólt a fináléban Paraguay (1-0) ellen. A 2000-es olimpiai döntőről többen is duplázhatnak majd az idei vb-n, hiszen a 2-2-re végződő spanyol-kameruni fináléban az afrikaiaknál Samuel Eto’o, a spanyoloknál pedig Xavi is betalált a kapuba. Az atlantai olimpia (1996) döntője van még időben közel a mostani vb-hez, de az ottani Nigéria-Argentína (3-2) finálé egyetlen gólszerzője sem szerepel már játékosként az idei vb-n.
0 Tovább

Olimpia után foci vb-t nyerhetnek

A közelgő labdarúgó világbajnokság kapcsán is vannak olimpiai vonatkozású érdekességek. A labdarúgás történetében eddig mindössze tizenkét olyan játékos (ld. a cikk legalján lévő lista) van, aki olimpián és világbajnokságon egyaránt győzni tudott. Most azokat a játékosokat tekintjük át, akik olimpián már győztek és most történelmet írhatnak, hiszen ott szerepelnek a dél-afrikai vb-re nevezett, a szövetségi kapitányok által a napokban 23 fősre leszűkített keretek valamelyikében.

Időbeli vizsgálatunkat az 1992-ben győztes spanyol csapattal kezdjük. A Barcelonában győztes, a többek között Canizares, Luis Enrique vagy éppen Josep Guardiola fémjelezte generációból mostanra már mindenki kiöregedett, így a Vicente del Bosque által irányított EB-címvédő együttes dél-afrikai keretében most már egyiküket sem találjuk meg.
 
Lesz viszont egy ismerős az 1996-ban győztes nigériai válogatottból. A korábban kétszer is Afrika legjobb labdarúgójának választott Nwanko Kanu ugyanis ott van a keretben. A jelenleg a Portsmouth csapatában szereplő Kanu Atlantában még 19 évesen segítette győzelemhez a zöld sasokat (az ő góljával verték meg például 1-0-ra a magyar válogatottat a csoportkörben), most pedig immáron 33 évesen a nigériai válogatott rangidőseként léphet pályára Dél-Afrikában.
 
Lesznek az olimpiáról ismerős arcok egy másik afrikai résztvevő csapatban is, méghozzá a 2000-es olimpián győztes kameruni válogatottból. A Sydney-ben rendezett olimpia döntőjében Kamerun a rendes játékidőben 2-2-es döntetlent ért el Spanyolország ellen, majd a büntetők során 5-3-ra győzött, így zsinórban második afrikai csapatként nyert olimpiát labdarúgásban. Az akkori döntőben a rendes játékidőben és a büntetőpárbajban is betalált Samuel Eto’o, aki mellett a jelenleg a török Ankaragücü csapatát erősítő, az olimpiai tornán annak idején hatból öt meccsen pályára lépő Geremi is elmondhatja magáról, hogy az akkori csapatból most is itt van a Paul Le Guen edző által összeállított kameruni vb-keretben. Bár afrikai csapat még sohasem nyert vb-t (sőt a legjobb négy közé sem jutott be), de ettől függetlenül a Kanu-Eto’o-Geremi hármas is esélyes a történelmi tett végrehajtására. (Az egri Nagy Barnabásnak köszönjük az alábbi pontosítást: a kameruni csapat mostani kapusa, Idriss Carlos Kameni is ott volt annak idején Sydneyben, sőt mi több, a büntetőrúgásokkal véget ért döntőben 16 évesen ő hárította a spanyol Amaya büntetőjét, amivel Kamerun végül megnyerte az olimpiai bajnoki címet.)
 
Sokkal reálisabb jelölteket kapunk viszont az új "klubtagságra", ha megnézzük a 2004-es és 2008-as olimpián egyaránt győztes argentin nemzeti csapat tagjait. A ’86-os világbajnok (isteni) Diego Maradona által kijelölt argentin keretben ugyanis hemzsegnek az olimpiai bajnokok, így egy esetleges argentin vb-siker esetén kilenc (!) új névvel bővülhetne az eddig kizárólag olasz és uruguayi neveket tartalmazó exkluzív lista. A 2004-ben Athénban olimpiai bajnoki címet szerző csapatból Nicolas Burdisso (2 meccs/0 gól), Javier Mascherano (6/0), Gabriel Heinze (6/1), a négy meccsen egyaránt csereként beszálló Clemente Rodriguez (4/0) és az akkor valamennyi meccsen pályára lépő, 8 góljával gólkirályi címet is szerző Carlos Tevez is szerepel az idei vb-keretben.
 
A pekingi olimpián győztes együttesnek ismét tagja volt a mostani vb-keretben már csapatkapitánynak számító Mascherano (6/0). Az akkori csapatból a Nigéria elleni döntő egyetlen gólját szerző Angel di Maria (6/2), a mostanra már Aranylabdás, BL-győztes szupersztárrá avanzsált Lionel Messi (5/2), a kapus Sergio Romero (4/0) és a brazilok elleni elődöntőben két gólt szerző Sergio Agüero (5/2) is duplázhat a dél-afrikai vb-n.
 
 
Akiknek már sikerült a duplázás:
Tizenkét olyan labdarúgó van a világon, aki olimpiai és világbajnoki címmel is rendelkezik. A kilenc uruguayi és három olasz játékos –talán nem meglepő módon- még a múlt század húszas, harmincas éveiben érte el ezt a bravúrt.
A legelső, 1930-as labdarúgó világbajnokságon az uruguayi csapatból az alábbi labdarúgók már olimpiai bajnokként ünnepelhették a győzelmet (zárójelben az olimpiai siker évszáma)
- José Leandro Andrade (1924, 1928)
- Hector Castro (1928)
- Pedro Céa (1924, 1928)
- Lorenzo Fernández (1928)
- Alvaro Gestido (1928)
- José Nasazzi (1924, 1928)
- Pedro Petrone (1924, 1928)
- Héctor Scarone (1924, 1928)
- Santos Urdinaran (1924, 1928)
Megjegyzés: Az 1930-as világbajnoki és az 1924-es olimpiai tornán győztes csapatnak egyaránt tagja volt Zoilo Saldombide is, aki azonban egyik torna egyetlen mérkőzésén sem lépett végül pályára. Hasonló volt érvényes Angel Melogno esetében is, aki viszont a ’30-as vb mellett az 1928-as olimpia keretében szerepelve nem tudott egyik nagy tornán sem pályára lépni. Az első világbajnokságon győztes csapatnak szintén tagja volt (és 3 gólt is szerzett) Juan Peregrino Anselmo, a később klubcsapata, a Penarol edzőjeként is dolgozó játékos azonban hiába volt tagja az 1928-as olimpiai bajnok együttesnek, ott egy mérkőzésen sem lépett pályára.
 
Nyolc évvel később, az 1938-as világbajnokságon újabb három labdarúgó volt olyan szerencsés, hogy olimpiai bajnokként ünnepelhette a világbajnoki címet. Érdekesség, hogy a vb-győztes olaszok éppen a magyar válogatottat (4-2) győzték le az akkori fináléban
- Alfredo Foni (1936)
- Ugo Locatelli (1936)
- Pietro Rava (1936)
Megjegyzés: A szintén 1936-ban olimpiai bajnok Sergio Bertoni tagja volt ugyan a világbajnok csapat keretének, és bár hiába ült az olaszok mind a négy mérkőzésén a kispadon, végül nem lépett pályára az 1938-as VB-n.
0 Tovább

A hetedik te magad légy !

Egyedülálló dologra készül a svéd asztaliteniszező, Jörgen Persson, aki szeretne elindulni a 2012-es londoni olimpián is. A 44 esztendős sportember eddig sportága valamennyi olimpiáján szerepelt (1988-tól kezdődően), így amennyiben két év múlva is ott lesz a mezőnyben, akkor immáron hetedik alkalommal vehet részt az ötkarikás játékokon. Az ötszörös világbajnok és kilencszeres Európa-bajnok játékos már Pekingben is történelmet írt, igaz a kínai fővárosban akadtak még társai, hiszen a belga Jean-Michael Saive és a horvát Zoran Primorac is elmondhatta még magáról akkor, hogy a sportág valamennyi ötkarikás szereplésén ott volt. (2004-ig a magyar Bátorfi Csilla is tagja volt ennek a klubnak, aki viszont Pekingben már nem volt ott az olimpián). A korábban a BVSC csapatában Magyarországon is légióskodó Persson az utóbbi időszakban a német bajnokságban játszott, most viszont az olimpiai felkészülést szem előtt tartva visszatért a svéd Halmstad együtteséhez. Persson amúgy érmet még nem nyert az olimpiákon, ugyanakkor Sydneyben és Pekingben sem volt távol ettől, hiszen mindkét alkalommal csak a bronzmérkőzésen szenvedett vereséget, 2000-ben a kínai Liu Guoliangtól, míg két évvel ezelőtt a szintén kínai Wang Liqin-től.

0 Tovább

Búcsú a bronztól

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság szerdai döntésének értelmében elveszik a kínai női tornász válogatott sydney-i olimpián szerzett bronzérmét. A kínai csapatban szereplő egyik tornásznő Tung Fang-hsziao esetében ugyanis meghamisították a születési dátumot, aki így két évvel fiatalabb volt a 16 éves minimum korhatárnál. Tungot megfosztották a talaj szerenkénti döntőben szerzett hatodik és az ugrásban szerzett hetedik helyétől is. Az ügy akkor pattant ki, amikor a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) a pekingi olimpia előtt a kínai női tornászcsapat tagjainak életkorát vizsgálta.

Tung a sydney-i játékokon leadott dokumentumai szerint 1983. január 20-án született, amikor viszont a pekingi játékokra versenybíróként akkreditálták, akkor 1986. január 23-ai dátumot tartalmazó iratokat prezentáltak a kínaiak. A saját blogjában önmagát is lebuktató („az ökör évében születtem” – ami 1985 és 1986 közötti szakaszra vonatkozik) Tungtól a most kirobbant botrány miatt nem csak az olimpiai eredményeit veszik el, hanem a Nemzetközi Torna Szövetség Világkupa sorozatán 1999 és 2000 között elért eredményeit is törlik utólag. A sydney-i olimpia bronzérmét a NOB döntése alapján az eredetileg a negyedik helyen végző, Amy Chow, Jamie Dantzscher, Dominique Dawes, Kristin Maloney, Elise Ray, Tasha Schwikert összeállítású amerikai csapat kapja meg.
 
Az eset kapcsán még egy másik kínai tornász hölgy, Jang Jün ügyében is nyomoztak, aki a felemáskorláton bronzérmet szerzett. Jang a hivatalos lista szerint 1984. december 2-án született, ám a kínai televíziónak 2007-ben adott nyilatkozatában azt mondta: 14 éves volt a 2000-es olimpia idején. Az ő esetében nem bizonyosodott be a csalás ténye, így Jün figyelmeztetéssel megúszta az esetet. Ha Jüntől is elvették volna az egyéni érmet, akkor az ukrán (később bolgár színekben is versenyző) Vikoria Karpenko lehetett volna az olimpiai bronzérmes a felemáskorláton.
 
Az eset kapcsán egyébként a 2008-as pekingi olimpián győztes női torna csapatra is a gyanú árnyéka vetődött, Egyes cikkek és Internetes források is állították, hogy hasonló módon „játszottak” a kínaiak versenyzőik életkorával, de erre egyelőre senkinek sincsen konkrét bizonyítéka. A hasonló esetek elkerülése érdekében a Nemzetközi Torna Szövetségnél azt fontolgatják, hogy bevezetik a sportolók számára az ún. versenyzői licenszet.
0 Tovább

Ismeretlen kabalák

Misa mackó, Cobi vagy Hodori ábrája sok olimpia barát számára lehet ismerős, hiszen ők mindannyian egy-egy nyári olimpia kabalafigurái voltak. Jóval kevésbé ismertek viszont a paralimpiai játékok kabalafigurái, amelyek ugyan szintén gondos művészeti tervezés után kerültek kialakításra, de mégsem annyira közismertek, mint az olimpiai kabalák. Most a nyári paralimpiai játékok (1980 óta meglévő) kabala figuráit mutatjuk be:

2008 – Peking
Kabala neve: Fu Niu Lele (tehén)
A pekingi paralimpiai figura elnevezése a FU (magyarul jó szerencsét jelent), a Niu (ökör) és a LELE (boldogság) szavakból áll össze. A több színben pompázó tehén figurája a kemény munkát és a felelősséget akarja hangsúlyozni, a dizájn kidolgozásakor a fő koncepció ugyanakkor a kínai hagyományok szerinti jobbra, többre való törekvést hivatott kiemelni.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2004 – Athén
Kabala neve: Proteas (csikóhal)
A figura tervezőjét az a vezérelv motiválta, hogy egyben fejezze ki az athéni paralimpiai játékok által képviselt négy alapelvet: az ihlet, az erő, a törekvés és az ünneplés egységét. A kabalafigura elnevezése (talán nem meglepő módon) a görög mitológiából származik, a görög protos szó jelentése: első a sorban, kiemelkedő.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2000 – Sydney
Kabala neve: Lizzy (gyík)
A fodros nyakú gyík formájában megjelenő sydney-i kabalafigurát az ausztrál és a nemzetközi közvélemény szavazása alapján választották ki, amely elsősorban a teljesítményt és az erőt hivatott hangsúlyozni. A gyík nyakán lévő fodor Ausztrália térképét jeleníti meg, az állatfigura színei pedig szintén az ötödik kontinensre utalnak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1996 – Atlanta
Kabala neve: Blaze (sas)
Az 1996-ban az Egyesült Államokban rendezett nyári olimpia kabalafigurája (Izzy) sokak számára közismert, a paralimpiai kabala állatot viszont meglepő módon - az üzleti szempontokat mindig szem előtt tartó amerikai szervezőknek - nem sikerült igazából pénzzé tenniük. Érdekes ugyanakkor, hogy a paralimpiai sportok számára ezt követően létrehozott Blazesports program azóta is (ugyanezzel a sasos logóval) üzemel, méghozzá a sérült sportolók számára igencsak sikeres módon. A főnixként szárnyaló madár amúgy Atlanta város jelképének is számít.
 
 
 
 
1992 – Barcelona
Kabala neve: Petra (stilizált női alak)
A paralimpiai figurák sorában a ’90-es években jöttek be az ember alakok, gondoljunk csak a lillehammeri olimpia Kristin és Hakon figurájára, első megjelenése volt a ’92-es barcelonai paralimpia Petra névre hallgató kar nélküli figurája.
 
 
 
 
 
 
 
1988 – Szöul
Kabala neve: Komduri (két medve)
A szöuli olimpia számunkra is sok sikert (11 aranyérem) tartogatott, így a magyar sportkedvelők is megszerethették Hodorit, a minden sportágban ügyesen mozgó tigrist. A paralimpia kabalájának is állatot választottak a koreai szervezők, a két ázsiai barna medve figura összekötött lába a fizikai sérülések ellenére is kitartó sportolókra utalt.
 
 
 
1980 – Arnhem
Kabala neve: név nélküli mókus páros
A paralimpiák történetében első alkalommal használtak kabala figurát, amely ekkor még nem rendelkezett névvel és maga a paralimpia sem az olimpia helyszínén került lebonyolításra, hanem a hollandiai Arnhemben zajlott. Erről az eseményről sajnos hosszas kereséssel sem találtam kabalafigura képet, de ha valakinek van ilyen, linkelje be nyugodtan, hogy teljes legyen a gyűjtemény.
0 Tovább

Olimpiai reklámevolúció

A sport világa az elmúlt évtizedekben alapjaiban változott meg. Az olimpiai mozgalmat is érintette ez a fajta fejlődés és evolúció. A hatvanas évektől kezdődően a televízió is hozzájárult a játékok sikeréhez, az írott és elektronikus média a XXI. század kezdetére már megkerülhetetlen tényező. A közvetítési jogok kapcsán dollármilliókról esik szó, de az igazi változást és forradalmat talán az alábbi két videóról láthatjuk a leginkább. Az első videó az 1976-os montreali olimpia közvetítéseire hívja fel a figyelmet:

A másik pedig már a legutóbbi nyári olimpiához kapcsolódik, a pekingi adásokat promótáló videó a high-tech kultúra minden fejlesztését, trükkjét magában foglalja:

0 Tovább

Steiner bronzéremmel tért vissza

A lengyel Agata Wrobel mellett egy másik rangos visszatérő is volt a Minszkben rendezett súlyemelő Európa-bajnokságon. Az elmúlt évek legismertebb súlyemelője, az osztrák születésű, de Pekingben már német színekben olimpiai bajnoki címet szerző Matthias Steiner ugyanis sérülések, műtétek és formahanyatlás után ismét nagy világversenyen szerepelt. A 2005-ben az osztrák szövetségtől felesége okán Németországba „igazoló” Steiner karrierjében a pekingi olimpia előtti év hozta a fordulópontot. Felesége ugyanis 2007 júliusában autóbalesetben életét veszítette. A tragédia okán súlyából ugyan nyolc kilót veszítő, 2008 januárjában a német állampolgárságot megkapó Steiner Pekingben 203 kilogrammos szakítással és 258 kg-os lökéssel győzött, amivel összesítésben egy kilogrammal előzte meg az orosz Jevgenyij Csigisevet. A felesége halála után bánatát az olimpiai felkészülésbe fordító Steiner minden idők egyik legérzelmesebb győzelmi dobogóján elhunyt felesége, Susanne fényképével állva ünnepelt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Matthias Steiner pályafutása legnagyobb sikerét 2008-ban Pekingben érte el, ahol 461 kg-os összteljesítménnyel nyerte meg az ólomsúlyúak küzdelmét. Az alábbi hat perces videót érdemes megnézni, mert eredeti német kommentálással látható benne Steiner és az ő eksztázisa a pódiumon és a dobogón:
 
Matthias Steiner a 2008-as év egyik legnagyobb médiasztárja lett Németországban, népszerűségét jól mutatja, hogy az amúgy sikerekben nem szűkölködő német sportban (16 pekingi aranyérem) őt választották meg –első súlyemelőként- az év legjobb sportolójának. Az olimpiai bajnok német emelő hihetetlen népszerűségre tett szert, a sikerek után pedig a magánélete is újra rendeződött. A pekingi siker után ismerte meg televíziós bemondó  barátnőjét, akit 2010 januárjában feleségül is vett. Steiner a minszki Európa-bajnokságon vasárnap eredményesen tért vissza, ahol a lökésben ezüst- (236 kg), szakításban (190 kg) és összetettben (426 kg) pedig bronzérmet szerzett. Steiner saját bevallása szerint az idei törökországi világbajnokságra koncentrál elsősorban és szeretné megvédeni az olimpiai bajnoki címét 2012-ben Londonban is.
0 Tovább

Mi van vele? - Birgit Fischer

Vannak olyan nevek a nemzetközi sportéletben, akiket mi magyar szurkolók (bár elismertünk, de) nem igazán szerettünk, mert rendre borsot törtek a magyar sportolók orra alá. Ennek a kategóriának az iskolapéldája a német kajakos Birgit Fischer, aki elképesztő pályafutást zárt le a 2004-es athéni olimpia után. Bár még Peking előtt is lehetett hallani „ismét visszatér Fischer” – szirén hangokat, de az immáron 48 éves legenda végül márt nem vállalta élete hetedik olimpiáját. A Sport Bild nevű német folyóirat legújabb számában arról készített beszélgetést Fischerrel, hogy miként zajlik az élete napjainkban:

- A 2004-es athéni olimpián pályafutása nyolcadik olimpiai győzelmével zárta le karrierjét. Egy évvel később visszavonult a sportágtól, azóta milyen gyakran láthatjuk Önt hajóban?
 
- Nyaranta rendszeresen ülök túrakenuban, amikor oktatok vagy csoportokat vezetek. De sport jelleggel 2005 óta nem ültem kajakban. Kajakban akkor szoktam csak ülni, amikor a természetet fényképezem. A képeimet a kiállításaimon vagy a www.mein-brandenburg.com honlapon lehet megnézni. (amúgy tényleg érdemes ránézni, gyönyörű természetképek vannak a honlapon)
 
- Hol szokott kajakozni, amikor a fotók készülnek?
- A Beetssee-n, azon a tavon, ahol annak idején felnőttem. Itt készültem a 2003/04-es időszakban az athéni olimpiára is. Jelenleg Bollmansruh-ban élek, 60 km-re Berlin belvárostól.
 
- Jelenleg mivel foglalkozik?
- A kajakozás befejezése után az addigi hobbimat munka szintre emeletem. A vállalkozásom öt különböző lábon áll: céges rendezvényeket szervezünk, előadásokat tartok, fitness személyi edzőként tevékenykedem, hajókat adunk kölcsönbe és emellett pedig kenu túrákat is szervezünk.
 
- Hogy néznek ki a céges rendezvények?
- Egy-egy ilyen jellegű rendezvényre 10-50 közötti ember jön, akik számára egy-két napos programokat szervezünk. Ezeken az eseményeken is a víz és a kajak-kenu van a középpontban, kajak-váltókat szervezünk és lehet kenu túrán is részt venni a szervező céget érintő előadások meghallgatása mellett.
 
- Amikor Ön tart előadást, akkor milyen témákról beszél?
- Elsősorban a motivációról és az időmenedzsmentről beszélek sokat. A kitartás és a célok elérése is fontos téma, ezen a területen sok tapasztalatom van és erről is szívesen hallanak tőlem tanácsokat. Anyaként és sportolóként mindig fontos volt, hogy jól osszam be az időmet. A hallgatóság többnyire gazdasági területen dolgozó vezetőkből kerül ki, akik bankokban, biztosítóknál és különböző közintézményekben dolgoznak.
 
- Kiknek tart kajak oktatásokat?
- A Németországból érkező gyerekek általában a 12-15 éves korosztályból kerülnek ki. Ők elsősorban a technikájukat szeretnék fejleszteni általam. Sokszor ajándéknak szánnak engem és a megajándékozott egy tanfolyamot kap, amit én tartok.
 
- El tudja képzelni, hogy valamikor a német kajak-kenu válogatott kapitányaként dolgozzon?
- Az utánpótlás válogatott mellett már dolgoztam szakvezetőként 2001 és 2002 között. Nagyon élveztem azt a munkát, de akkoriban versenyzés mellett ezt nem volt könnyű időben összeegyeztetni a többi teendőmmel. Most sokkal nagyobb perspektívát és szabadságot látok magam előtt a vízi-turizmusban.
 
- Mennyire figyeli közelről a német kajak-kenu válogatott jelenlegi munkáját?
- Az unokahúgom (Fanny Fischer) kapcsán most is megvan a direkt kapcsolatom, gyakran beszélünk telefonon, így képben vagyok a történésekkel kapcsolatban.
 
- Mi a véleménye a német kajak-kenu sport jelenlegi állapotáról?
- A sportági struktúrák alapvetően jók, ennek is köszönhető, hogy hosszabb távon jönnek az eredmények. Én abban bízom, hogy mindez így is fog maradni hosszú távon.
0 Tovább

Szurkolj Londonban !

blogavatar

Az olimpiai játékok történetének különlegességeivel foglalkozó blog. Érdekességek, számok a puszta hírek mögül mind a téli, mind pedig a nyári olimpiákról.

Utolsó kommentek