A világcsúcstól mindössze három másodperccel elmaradva nyerte meg a frankfurti maratoni futóversenyt Wilson Kipsang. A címét megvédő 28 éves kenyai atléta 2:03:41 órás eredménnyel ért célba, ennél gyorsabban csak honfitársa, a 26 esztendős Patrick Makau teljesítette a távot, mégpedig idén szeptember 25-én, amikor Berlinben 2:03:38-cal győzött.

A nők versenyében "csupán" versenycsúcs született a 2:21:57 órával záró etióp Mamitu Daska jóvoltából. A versenynek magyar szempontból is volt érdekessége, hiszen Kálovics Anikó a 15. helyen végzett és a 21. Rakonczai Bea is a 2:37:00 órás olimpiai „A”-szinten belül ért célba. Az „A”-szint elérése esetén akár három versenyző is indítható az adott számban a játékokon. A férfiaknál már korábban Kovács Tamás ért el olimpiai szintidőt, aki az idei prágai maratonin a „B”-szintet teljesítette.