Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

London 2012: Olimpiai múzeum nyílik a játékok alatt

Az egyik szponzornak köszönhetően ingyenes olimpiai kiállítás nyílik a londoni nyári játékok ideje alatt. Az „Olimpiai utazás: a játékok története” címmel tervezett kiállítást a Lausanne-ban található Olimpiai Múzeummal közösen tervezik kialakítani a londoni Operaházban. A kiállítás a játékok ideje (2012. július 27-augusztus 12.) lesz látogatható. A tervezett kiállítási anyagban ott szerepel majd az 1896-os athéni játékoktól kezdődően valamennyi érem, az 1936-os berlini játékoktól pedig minden olimpiai fáklya is bemutatásra kerül.

0 Tovább

Felújítják az Olimpiai Múzeumot

Alapos felújításon megy majd át a közeljövőben a svájci Laussane-ban található Olimpiai Múzeum. Az 1993-ban megnyitott létesítmény igencsak impozáns helyen található, a márvány épület a Genfi-tóra néz. Az egykori NOB-elnök Juan Antonio Samaranch által megálmodott múzeumnak eddig már összesen 3,3 millió látogatója volt. A tervek szerint a felújítást 2012-ben kezdik majd el, a költsége pedig az előzetes kalkulációk szerint 50 millió dolláros összeget fog kitenni. Az állandó és időszakos olimpiai kiállításoknak helyt adó létesítményt a tervek szerint 20 hónapon keresztül tartják majd zárva és az újranyitás után teljesen új arculattal várhatja majd a nagyközönséget. A felújítási tervek egyelőre a svájci város vezetése előtt fekszenek, amennyiben elfogadják azt, akkor megindulhat a kivitelezők keresése.

0 Tovább

San marinói ajándék

Bár San Marino az elmúlt napokban a magyar labdarúgó válogatott elleni 0-8-al vált ismertté nálunk, az Olaszországba „ágyazott” állam azért az olimpiai mozgalomnak is aktív szereplője. A mindössze 32.000 fős lakossággal rendelkező miniállam sportolói közül a sportlövő Francesco Nanni szerepelt eddig a legjobban az olimpiákon, aki az 1984-es los angelesi játékokon szerzett ötödik helyet. A San Marinói Olimpiai Bizottság ezen a héten egy igencsak impresszív ajándékot adott át a svájci Lausanne-ban található Olimpiai Múzeumnak. A hatalmas (helyben kitermelt) kőtömbből kifaragott szobor egzakt másolata annak a műalkotásnak, amely a san marinói sportközpont előtt található. Az ajándékozási ceremónián a NOB elnök Jacques Rogge mellett a san marinói sportvezetők, többek között a sportminiszter Fabio Berardi és az olimpiai bizottság elnöke, Angelo Vicini is jelen voltak.

0 Tovább

Olimpiai múzeum - Barcelona

A közelmúltban volt szerencsém Barcelonába utazni, ahol a sportrajongók számára kötelezőnek számító olimpiai létesítmények megtekintése mellett természetesen az Olimpiai Múzeumot sem hagyhattam ki. A 2007. március 21-én megnyílt múzeum gazdag, ugyanakkor eléggé rendszerezetlen gyűjteménnyel rendelkezik. A kétszintes kiállítási terület elején a világ sportjainak összességét igyekeztek (kicsit hevenyészett módon) bemutatni.

 

Voltak ugyan érdekes sportvonatkozású emléktárgyak (Jan-Ove Waldner asztalitenisz ütője, Pete Sampras és Steffi Graf teniszütője, Miguel Indurain kerékpárja, Mika Häkkinen Formula-1-es autója, Manuel Estiarte vízilabdázó úszónadrágja) a gyűjteményben, de ezen a részen nem sok koncepció volt felfedezhető. Magyar szempontból az öttusázó Vörös Zsuzsanna és a sportlövő Takács Károly fotója fedezhető fel a múzeum kiállítási anyagában. A kiállítás közepén egy látványos multimédiás rész következett, ahol a lausanne-i Olimpiai Múzeum (ide sajnos nagyon leszűkített) videó gyűjteményéből lehetett olimpiai videókat nézegetni.

Ami viszont nagyon tetszett, az a barcelonai olimpiáról szóló rész, a spanyolok valamennyi aranyérmesükről megemlékeztek, többek között a legendás középtávfutó Fermin Cacho cipője is szerepel a kiállítási tárgyak között. Külön érdekessége a múzeumnak az egykori NOB-elnök Juan Antonio Samaranch fotóiból, személyes tárgyaiból kialakított rész, amely a katalán sportvezető közelmúltbeli halála miatt még inkább felértékelődött. Az egykoron nagykövetként is dolgozó Samaranch fiatalabb korában görhoki játékosként aktívan sportolt is, a mellékelt kép igazi kuriózumnak számít vele kapcsolatban.
 
A múzeum utolsó részében interaktív bemutató található, ami főleg a gyerekek számára kínál érdekességeket: a súlypontemelkedést vagy az indulási gyorsaságot mérő berendezések szinte állandóan foglaltak voltak az ifjú, de a „szárazabb” részek által le nem kötött fiatal látogatók által. A kiállítás befejezéseként egy külön erre a célra kialakított mozi teremben 12 perces videó tekinthető meg, amelyen az olimpiai mozgalom eszmei hátterét tekintik át az ókori görögöktől kezdődően. A francia és angol nyelvű videó nem kötött le sok embert (bevallom őszintén, még engem sem), talán jobb búcsút jelenthetett volna egy látványos Barcelona-’92 összeállítás eredeti spanyol közvetítés részletekkel. Összességében az ár-érték arányt tekintve rendben van a múzeum (a többi barcelonai múzeumhoz képest a 4 euro szinte semmi), de a sportrajongók számára igazi különlegességgel nem igazán szolgál. Ha valaki arrafelé jár és még nem volt korábban a Lausanne-ban található Olimpiai Múzeumban, akkor érdemes megnézni, aki viszont már járt a svájci városban található létesítményben, annak csak akkor ajánlom, ha tényleg nincs már mit megnéznie, vagy hirtelen leszakad az ég a Montjuic hegyen és éppen nincs hova menekülni az eső elől…
 
A barcelonai olimpiai múzeum HIVATALOS HONLAPJA:
 
Belépőjegy árak (2010. áprilisi állapot)
felnőtt belépő– 4 euro
diákjegy – 2,5 euro
14 év alattiak számára– ingyenes
65 év felettiek számára – ingyenes
csoportjegy (10 fő felett) – 2/3 euro fejenként (kortól függően)
 
Nyitva tartás:
Nyáron (áprilistól szeptemberig): keddtől szombatig naponta 10.00-20.00
vasárnap / ünnepnap 10.00-14.30
 
Télen (októbertől márciusig): keddtől szombatig naponta 10.00-18.00
vasárnap / ünnepnap 10.00-14.30
 
szeptember 24. (a Nemzetközi Múzeumi Napon) – ingyenes a belépés
0 Tovább

Szurkolj Londonban !

blogavatar

Az olimpiai játékok történetének különlegességeivel foglalkozó blog. Érdekességek, számok a puszta hírek mögül mind a téli, mind pedig a nyári olimpiákról.

Utolsó kommentek