Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Nem csökken a londoni költségvetés

Bár az utóbbi napokban öntötték magukból a híreket a különböző csatornák a brit kormány takarékossági programjáról, úgy tűnik, hogy a London-2012 névre hallgató projektet ez a fajta keretszűkítés egyelőre nem érinti. Erről hoztak ugyanis döntést még szerdán Nagy-Britanniában, ahol ezzel párhuzamosan az egyes területek költségvetését átlagosan 19%-kal nyirbálták meg. A brit sportra fordított összeg is csökken, méghozzá 28%-kal (!), de az olimpiára jóváhagyott 14,7 milliárd dolláros eredeti terv keretszámai megmaradtak. A nadrágszíj szorosabbra húzása egyébként már így is elérte az olimpiai szervezőket, hiszen még a brit „Bokros-csomag” bejelentése előtt kiderült, hogy az olimpia szervezői 32 millió dollárt spórolnak meg különböző belső átszervezésekkel. A „lehúzott” projektek között szerepel például a 80.000 néző befogadására alkalmas központi Olimpiai Stadion kicicomázásnak elhagyásával megtakarítható 11 millió dollár is. (A stadion tetejére tervezett különleges felület kettős cél szolgált volna, amely egyrészt a nézők védelmére is alkalmas lett volna, másrészt pedig a tervek szerint a versenyek alatt különböző képeket, filmeket vetíthettek volna rá.)

A brit sportéletet irányító UK Sports elnevezésű szervezet bejelentette, hogy az őt érintő radikális forráscsökkenés ellenére is biztosítani szeretné a londoni felkészülés feltételeit (csak az olimpia után terveznek ezen a területen 15%-os csökkentést), a most kieső bevételek pótlására pedig részben alkalmas lehet az a 79 millió dollárnyi pénzösszeg, amely a brit nemzeti lottóból többletként folyik be hozzájuk a jövőben. A végleges költségvetési számok alapján a következő négy éves időszakban a kultúra, média és sport területén összesen 1,7 milliárd dollárnyi elvonásra kell számítani Nagy-Britanniában.

0 Tovább

Már nyerészkednek az angolok?

Napra pontosan két év múlva kezdődik el a londoni nyári olimpia, amely előtt egyre gyakrabban érkeznek a hírek Nagy-Britanniából. Most éppenséggel negatív reakció érkezett a helyi szervezők kapcsán. Az ausztrál vitorlázó csapat ugyanis meglehetősen rossz néven vette azt, hogy nagyon drágán használhatja a Weymouthban és Portlandben található (már korábban elkészült) olimpiai vitorlás központot.  Az angol szervezők ugyanis éves szinten 75.000 angol fontot (~ 25,5 millió forintot) számolnak fel a kikötő használatáért. Az ausztrál szövetség egyik vezetője, Peter Code elmondta, hogy az előző szezonban elfogadható díjakat kellett fizetniük, mostantól kezdve azonban alaposan felsrófolták az árakat, így nekik is plusz források után kell nézniük, ha fedezni akarják a helyszíni felkészülés költségeit.

A Pekingben a 470-es hajóosztályban olimpiai bajnoki címet szerző Malcolm Page elmondása szerint nem ők az egyetlenek, akik panaszkodnak az árak miatt. Page tagja a Nemzetközi Vitorlás Szövetség (ISAF) sportolói bizottságának is, ilyen módon van rálátása a sportág többi szereplőjére is. „A Sydneyben rendezett olimpia kapcsán azt mondhatjuk, hogy sokkal kisebb összeget kértek a helyiek. A Woollahra Vitorlás Klub csupán a normál klubtagsági díjat számlázta, ami kevesebb, mint 11 font volt napi szinten. Az ilyen jellegű drágaság nem segíti azt, hogy a kis nemezetek is felzárkózzanak a sportág élvonalához. Az olimpiai szellemiség azt kívánná, hogy mindenki számára elérhető feltételeket biztosítsunk. Ez nem olyan sportág, mint az úszás, ahol minden medence egyforma, itt szükség van a helyszín alapos ismeretére a jó szerepléshez.” – mondta Page az eset kapcsán. Az ausztrálok felháborodása érthető, de tudni kell azt is, hogy a vitorlázás olimpiai hajóosztályaiban hatalmas a harc a brit és az ausztrál csapat között, így ez a történet akár a pszichés hadviselés része is lehet. Az elmúlt olimpiákon ugyanis rendre ez a két nemzet végzett a sportági éremtáblázat élén (Pekingben a lehetséges tizenegy aranyéremből a britek 4, az ausztrálok pedig 2 aranyat nyertek meg).
0 Tovább

British Columbia túlköltekezett

Megvannak a végső számok a vancouveri olimpia kiadásaival kapcsolatban, legalábbis ami a British Columbia tartományt érintő pénzeket illeti. A pénteken kiadott közlemény alapján a kanadai tartomány az előzetesen tervezett 740 millió dolláros költségvetés helyett összesen 895 millió dollárt költött el az olimpiával kapcsolatban. A tartomány vezetői most először ismerték el, hogy az ő büdzséjüket terhelte meg a 2006-os torinói és a 2080-as pekingi olimpián felállított Vancouver-pavilonok költsége. A fenti összeg egyébként csak British Columbia tartomány költségeit jelenti, ennek nem része az szervezőbizottság (VANOC) által elköltött további pénzmennyiség…

 
0 Tovább
12
»

Szurkolj Londonban !

blogavatar

Az olimpiai játékok történetének különlegességeivel foglalkozó blog. Érdekességek, számok a puszta hírek mögül mind a téli, mind pedig a nyári olimpiákról.

Utolsó kommentek