Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Jacques Rogge elégedett volt az ifjúsági olimpiával

Az elégedettség hangján szólt a vasárnap befejeződött első ifjúsági téli ötkarikás játékokról Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke. "Tíz dicsőséges napon vagyunk túl. Köszönjük, Innsbruck! Viszontlátásra 2016-ban, Lillehammerben!" - mondta a 69 éves belga sportdiplomata, aki úgy vélte: a fiatalok téli seregszemléjének debütálása minden várakozást felülmúlt és biztos alapot teremtett a jövőre nézve.


Rogge megköszönte a szervezők és a mintegy 1400 önkéntes munkáját. Az első téli olimpia versenyeit mintegy százezer néző látta a helyszínen, s az eseményről körülbelül 900 médiamunkás tudósított. A korosztályos csúcseseményen 6 sportág 15 szakágának 63 versenyszámában több mint ezer, 14-18 év közötti sportoló vett részt. Magyarországot kilenc versenyző képviselte, a küldöttség a jégkorongozók egyéni ügyességi számában érdekelt Kovács Attila és Gasparics Fanni révén két ezüstérmet szerzett.

0 Tovább

Újra fellobbant az olimpiai láng

Szombaton Athénban fellobbant az olimpiai láng, amely hamarosan az innsbrucki ifjúsági olimpiára utazik. Januárban első alkalommal kerül sor a téli sportokat illetően is az ifjúsági olimpiára. Január közepén Innsbruck lesz a házigazdája a 14-18 éves korosztály legjobbjainak versenyének. Az osztrák város 1964-ben és 1976-ban már rendezett téli olimpiát is, így most harmadszor várhatja az olimpiai láng érkezését. Az esemény kapcsán szombaton az athéni Panathinaiko Stadionban - a hagyományoknak megfelelően a nap sugarainak segítségével - gyújtották meg a lángot.

Az eseményen jelen volt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, a belga Jacques Rogge, az osztrák olimpiai bizottság elnöke, Karl Stoss, valamint az osztrák sportminiszter, Norbert Darabos is. A láng a meggyújtást követően elindult Ausztria felé, a 2012 főből álló fáklyaváltó december 27-én érkezik meg Ausztriába, majd a január 13-ai megnyitóra az innsbrucki Bergisl stadionba.

0 Tovább

Lillehammerben lesz az ifjúsági olimpia

Öt év múlva, 2016-ban Lillehammer rendezheti meg a második téli ifjúsági olimpiai játékokat - erről döntött a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szerdán. Bár korábban Luzern, Lake Placid, Zaragoza és Szófia is gondolkozott a pályázaton, nagy meglepetést nem okozott a végeredmény, hiszen a norvég kisváros végül egyedüli pályázó volt a versenyekre. Az 1994-ben téli olimpiát is rendező Lillehammer általános vélekedés szerint minden idők egyik legjobb hangulatú versenyeit rendezte 17 évvel ezelőtt, így most nem okozott meglepetést, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vezetői bizalmat szavaztak nekik a 14-18 éves korosztály versenyeinek megrendezésére is.

„Örülünk annak, hogy visszatérhetünk Lillehammerbe. Felejthetetlen olimpiát éltünk meg ebben a városban annak idején” - nyilatkozta a NOB belga elnöke, Jacques Rogge a szavazás után. „Ez a döntés segíteni fog nekünk abban, hogy tovább fejlesszük Norvégiában az utánpótlás sportot” - mondta a norvég kultuszminiszter, Anniken Huitfeldt, aki elmondta, hogy a sportolók elszállásolásáról most is az a négy település gondoskodik majd, amely 1994-ben a világ legjobb téli sportolóit látták vendégül. Az olimpiai mozgalom történetében az első téli ifjúsági olimpiát jövő januárban Innsbruckban rendezik majd meg.

0 Tovább

Győr városa ifjúsági olimpiát rendezne

Az európai olimpiai bizottságok szervezete (EOC) alkalmasnak találta, egyúttal kiválóra értékelte a 2017-es nyári európai ifjúsági olimpiai fesztivál megrendezésére Győr helyszínnel benyújtott magyar pályázatot a Szocsiban rendezett közgyűlésén. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint ezzel a döntéssel Győr "hivatalosan és nemzetközileg" is elnyerte a pályázó város jogállását, valamint jelentős lépést tett a rendezési jog megszerzése felé. A közgyűlésen részt vett Borkai Zsolt, a MOB elnöke, valamint Nagy Zsigmond nemzetközi igazgató és Szabó Bence sportigazgató is. Az EOC szemlebizottsági látogatására jövő májusban kerül sor, míg a végleges pályázati kézikönyv benyújtásának határideje október eleje. A rendezési jog odaítélésről az EOC közgyűlése a december 6. és 9. közötti izraeli ülésén határoz.

0 Tovább

Ifjúsági olimpiások a Csanádiban

November elején az I. ifjúsági olimpián részt vett magyar sportolók lesznek a vendégei a Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Körnek. A november 4-én, csütörtökön sorra kerülő eseményen az úszó Kapás Boglárka (a képen), a cselgáncsozó Tóth Krisztián és a birkózó Németh Zsanett lesz a vendégünk. A Szingapúrban járt fiatal sportolók élménybeszámolói után a római olimpia ötven éves évfordulója alkalmából az olasz fővárosban járt tagtársaink tartanak beszámolót és megnézhetjük majd Dobor Dezsőnek a római útról készült fél órás filmjét is.

Időpont: 2010. november 4. (csütörtök) 16.30

Helyszín: Csanádi iskolában (XIV., Őrnagy u. 5-7., a Stadionok metróállomástól 5 percre

Kedves sport- és olimpiabarát, ha szeretnél még többet megtudni a vendégekről, akkor a Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör nagy szeretettel vár a beszélgetésre!

0 Tovább

Ifjúsági olimpia: A magyar szereplés - II. rész

Szingapúrban 2010. augusztus 14-26. között 12 napon át ugyanabban a 26 sportágban (nemzetközi szövetségi besorolás szerint) versengtek a fiatalok, amelyek a 2012. évi londoni Nyári Olimpián is szerepelnek, igaz, csak 201 versenyszámban (Londonban 300 lesz), amelyekből - a NOB jóvoltából – jónéhány, újonnan kitalált vegyes csapatversenyt rendeztek. Azoknak, aki nem tudták figyelemmel kísérni a magyar sportolók szereplését, készítettem egy rövid sportágankénti összefoglalót az eseményekről, az első rész után következzen a második, az összefoglaló végén pedig az éremtáblázat Szingapúrból.

Két ökölvívónknak eleve adott volt a „pontszerzés”, hisz súlycsoportonként maximum 6-6 versenyző jutott ki a szingapúri versenyekre. Harcsa Zoltán a 75 kg-osok mezőnyében győzelemmel jutott a 4 közé, ott azonban vereséget szenvedett 1 évvel idősebb ausztrál ellenfelétől, majd a bronzmeccsen jó teljesítményt nyújtva nyert. Nem kis bravúrt sikerült végrehajtania a szupernehézsúlyú Zsigmond Józsefnek, aki XXI. századi olimpiatörténeti eredményt ért el azzal, hogy 2 leléptetéses vereséggel sikerült megcsípnie a 4. helyet. Szerencsés kézzel fogott ágat, így mérkőzés nélkül jutott a 4 közé, ahol aztán – számomra kissé – gyáva boksza nem ért érmet számára. Ilyen módon 4 közé kerülni legutóbb a XX. század eleji kétes olimpiáin volt példa, igaz St. Louisban a „népes mezőnyben” akkor az érmet ért, érhetett, remélem nem hasonló célok vezérlik a mostani versenyformával a NOB vezetőit! A szereplés kivívása dicséretet érdemel, de az ilyen mezőnyökkel vívott versenyeknek sok sportértéke nincs!

Titokban az öttusázóinktól vártam a legjobb szereplést, hisz mindkét versenyzőnk világbajnokként kvalifikálta magát az ifjúsági olimpia 24 fős mezőnyébe. Földházi Zsófiának sajnos a kombinált számban (futás és lövészet) kevésnek bizonyult a remek vívásának és kitűnő úszásának köszönhető 25 másodperces előnye, de így is dicséretes az ezüstérme. A fiúknál Demeter Gergely nagyon rosszul vívott (16. hely), s ugyan a fizikai számokban ő volt a legjobb, összességében nem volt esélye beszállni az éremért vívott harcba, de az így megszerzett 4. helye óriási küzdőszellemet takart. A vegyes csapatversenyben sajnos a magyarok elkerülték egymást (pedig mindketten a 2. legjobb európaiként végeztek, de ebben a sportágban éppen nem ez alapján állították össze a csapatokat), így nem volt esélyünk nemzeti csapattal indulni. Földházi – pedig információm szerint sérüléssel bajlódott – fehérorosz társával, 40 ponttal maradt le a dobogóról, s lett 4. (az a fránya vívás ugye, kedves Biruk sporttárs, aki ha csak megközelíti Zsófi vívóeredményét, simán dobogósok), míg Demeterék a futottak (inkább nevezném a végét laza kocogásnak) még mezőnyében zártak - 22. hely.
 
Sportlövészetben a 3 fős magyar csapat messze tudása alatt teljesített, mindhárman a nevezési eredményük alatt teljesítettek. A légpuskások mezőnyében Szijj Katinkának a biztos döntőbe jutáshoz (legjobb 8 versenyző) 4, míg Kapás Istvánnak 3 kör hiányzott, holott előzetes eredményeik alapján a döntőbe várhattuk őket. A szingapúri magyar csapat legrosszabb eredményét a pisztolyos Bartók Csaba produkálta, a versenyeredménye 10 körrel maradt el az utolsó előtti helyezettől, 31 körrel a nevezési szintjétől és 50 körrel kapott ki a selejtező legjobbjától. Ezt nem is érdemes kommentálni!
 
Berki Lilla a súlyemelés egyetlen magyar résztvevője volt, Versenyszámának 8 fős mezőnyében utolsóként végzett, messze lemaradva a legjobb 6 teljesítményétől, s ha bár eredményével nem tudott, azzal írt sporttörténelmet, hogy ő hajtotta végre az Ifjúsági Olimpiák első súlyemelő gyakorlatát a nők 48 kg-os súlycsoportjának versenyében (40 kg szakítás).
 
Teniszben csupa nagyágyúnk indult. Versenyzőink világranglistás helyezéseik alapján messze a legnagyobb favoritok voltak, hisz mindössze női egyesben nem magyar volt az 1. kiemelt. A nők mindkét versenyszámában Babos Tímea a 4 közé verekedte magát, egyesben 4., míg párosban belga partnernőjével a bronzéremig jutott. Zsiga Máté szintén jól teljesített, egyesben holtversenyes 5. (a verseny 2. kiemeltjétől kapott ki), míg párosban Fucsovics Mártonnal együtt végzett az 5. helyen. Sajnos Wimbledon idei ifjúsági bajnokunknak rosszul ment Szingapúrban, tábla elsőként kapott ki jóval hátrébb sorolt brit ellenfelétől, majd a vigaszág (17-32. hely) versenyeire ki sem állt, s mivel sérüléséről nem hallottam, ezt sportszerűtlennek és az Ifjúsági Olimpia meghirdetett céljaival erősen ellentétesnek érzem!
 
Tornában a versenykiírás értelmében csak 1 fiú és 1 leányversenyzőnk kaphatott
meghívást. A 7 férfi és 5 női egyéni versenyszámban versenyzőink közepes teljesítményt nyújtottak, de Vágner Levente a lólengés (5. hely), míg Mitykó Bianka Szabina a női lóugrás (8. hely) 8-as döntőbe jutásáért érdemel dicséretet. Vágner az egyéni összetett versenyében is döntőbe jutott, s az ott elért 13. helyezése méltán tükre a magyar tornasport világban elfoglalt helyének.
 
Triatlonban 2 egyéni és 1 csapat versenyszámot rendeztek. Dudás Eszter a lányok versenyében szerezte a magyar csapat első „pontszerző” helyezését 5.-ként végezve, s Hankó Gábor 9. helye is dicséretesnek mondható a fiúk 32 fős mezőnyben.
A 2+2 fős vegyes csapatversenyben Dudás Eszter az európai egyes (EUR-1) csapatba került, amely végig a dobogóért harcolt, s az utolsó versenyzőjük, az osztrák Knabl szenzációs futásának köszönhetően meg is nyerték a versenyt, míg Hankó az EUR-3 csapattal a 6. helyen végzett.
 
Úszóink képezték a legnépesebb és egyben a legeredményesebb csoportot a magyar versenyzők körében. 8 versenyzőnk indult – 4 fiú és 4 leány, amely a maximálisan indítható létszámot jelentette –, s remek teljesítményüknek köszönhetően minden versenyzőnk valamelyik egyéni döntő résztvevőjeként úszhatott. Összességében 6 érmet (4 arany, 1 ezüst, 1 bronz) és 11 „pontszerző” helyezést értek el. Az úszók és egyben a szingapúri magyar küldöttség legeredményesebb versenyzője Kapás Boglárka lett, aki 2 arany- és 1 ezüstérmet szerzett igen lenyűgöző versenyzéssel. Tehetségének (és az előzetes bizalomnak) köszönhetően Pekingben is indulhatott már, de várhatóan Londonra érik igazán be, egyetlen problémája, hogy versenyszámaiban igen erős a hazai konkurencia. A nők mezőnyében 200 m pillangóúszásával ő érte el a legjobb FINA ponteredmény (881 pont), amely már kacsingat a nemzetközi felnőtt elit felé, 2:08.72 ideje a budapesti úszó EB 5. helyét érte volna, igaz a döntőbe nem tudott volna bekerülni, mert lett volna nála 2 jobb magyar úszónő.
A fiúknál Biczó Bence szintén 200 m pillangón (aki EYOF-ot nyert 2009-ben Tamperében ebben a számban) elért ideje lett a legjobb FINA pontszám szerinti eredmény (1:55.89 – 890 pont, ezzel 2. lehetett volna a 2010. évi felnőtt EB-n). Érdekesség, bizonyos úszáshoz értő elemzők úgy tartják számon őt, mint aki a nagy Michael Phelpset megverheti e versenyszámban Londonban (százon egyébként 6. lett)! Így legyen (de én megelégszem a Cseh Lacival is)!
Harmadik úszó olimpia bajnokunk Bernek Péter, aki 200 m háton győzött (Zámbó Balázs lett a 3.), míg a rövidebbik hátúszó számban 4. lett, 400 m gyorson pedig a döntő 8. helyén ért célba (100 m gyorson ugyan a selejtezőben 7.-nek csapott be, de visszalépett a középdöntőtől a 100 m hát érdekében). 5 egyéni és 1 váltószámban indult (hétben nevezték) és sajnos tőle láthattuk a magyar csapat második (az első Fucsovicsé) sportszerűtlen megnyilvánulását. 200 m gyorson (ha nem indul Szingapúrban, a felnőtt EB-n lett volna jelenése ebben a számban) legjobb idejétől 15 másodperccel elmaradva „lubickolt be” a 42. helyen (1:48.29 - 2:03.01). Ha nevezési idejét vesszük alapnak, Szingapúrban 1,5 másodperccel nyerhette volna e szám döntőjét. Komolytalan teljesítményével nem csak az érte szurkolókat, hanem 2 másik, előzetesen benevezett honfitársát is cserbenhagyta, hisz ha visszalép, akkor bármelyik magyar kollégája ennél csak jobb eredményt érhetett volna el.
A többiek is kitettek magukért, Ambrus Diána 200 m pillangón 4., Bucz Ágnes 100 gyorson 6., Zámbó Balázs 400 m gyorson szintén 6., Szána Zsombor Gyula 200 m pillangón 7., míg Olasz Anna a 400 m gyors döntőjében a 8. helyen végzett.
Mindkét váltónk, a fiúk 4x100 m vegyes-, valamint a lányok 4x100 m gyorsváltója is 7. helyezést szerzett, jobb szereplésre nem volt esélyük.
Összességében nyugodtan kijelenthető, nem szegett szárnyú pillangóként hasították a Singapore Sports School vizét fiataljaink!
 
Vitorlázásban 2 fiú versenyzőnk indulhatott, a magyar csapat Benjáminja Nikl András István (14 éves és 10 hónapos) a szörfösök között (Techno 293) 12., míg Bathó Péter a Byte CII kategóriában 19. lett. Bathót sajnos két futamban is a mezőny végére sorolták, így a teljesített futamok alapján kieső 2 versennyel sem tudott előrébb végezni.
 
Vívásban a kadett VB 1-8. helye alapján lehetett rajthelyet szerezni (meg kontinentális versenyen), így fiataljaink közül 2 tőrvívó, valamint a kardvívó Szatmári András jutott ki az olimpiai versenyekre.Lupkovics Dóra már az első napon megadta az alaphangot bronzérmével (ő szerezte a magyar csapat első érmét), de a fiúknak nem sikerült követni őt. Györgyi Antal rendkívül rossz vívással minden ellenfelétől kikapott a csoportban, majd a 13 induló miatti hiányos 16-os táblán is, így utolsó helyen fejezte be a versenyét. A kardozó Szatmári jobban kezdett, a csoportján 3-2 győzelmi aránnyal jutott túl, így 5. helye bizakodásra adott okot a táblavívásra. Hogy nem így lett (végül 9. hely), arról a koreai Song Jong Hun tehet, aki a rettenetes csoporteredménye után (0 gy., -14 találati különbség) megtáltosodva (és valószínűleg edzőjének köszönhetően), a táblán először magyar ellenfelét győzte le a legkisebb különbséggel (15:14), majd többi ellenfelének sem adva esélyt, tuti győzelmekkel meg sem állt az aranyig. Szatmárinak biztosan jól jött volna a külső segítség edzője formájában a koreiai elleni asszó során, de mivel magyar edzőt nem vittek ki (lásd hozzászólás), így csak magára hagyatkozhatott, s ez kevésnek bizonyult. Sok-sok vívóversenyen megfordultam már, de ilyet én még nem láttam, hogy valaki ilyen szenzációs teljesítményt nyújtson az elkeserítőre sikeredett csoportköre után. Jellemző, ez is csak itt, az Ifjúsági Olimpián fordulhatott elő (s az itt alkalmazott komolytalan szabálynak köszönhetően), mert sem világversenyt (Világkupa, VB, EB – az olimpián nincs csoportvívás) sem más nemzetközi versenyt (a felnőttektől a kadett korosztályos szintig) nem lehet nyerni 0-s csoportkörrel, mert az biztos kiesést jelent.
Egyéni eredményeik alapján a csapatversenyben (3+3 fős vegyes) csak Lupkovics volt érdekelve az EUR-3 csapat tagjaként, s a 9 csapat közül a 6. helyet sikerült megszereznie nemzetközi csapatuknak (kontinentális alapon és az egyéni helyezés figyelembe vételével történt a besorolás).Érdekesség, az olaszok szinte nemzeti csapatot indíthattak a versenyben (EUR-1), mert a női kardvívás kivételével minden egyéni versenyszámban az ő versenyzőjük lett a legjobb európai (férfi tőr-1., női tőr-1., férfi pbt.-1, női pbt.-2., férfi kard-2., női kard-9., így a női kard orosz győztesével kiegészülve „agyonverték” a csapatmezőnyt). Összesen a 7 vívó versenyszámban 4 arany- és 2 ezüstérmet szereztek.
 
A nemzetek közötti rangsorban Magyarország 6 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzérmével – a vegyes csapatokban szerzett, több országot érintő érmek kivételével – összességében a 8. helyet szerezte meg:
 

 
Nemzet
A
E
B
Össz.
1
 China (CHN)
30
16
5
51
2
 Russia (RUS)
18
14
11
43
3
 South Korea (KOR)
11
4
4
19
4
 Ukraine (UKR)
9
9
15
33
4 !—
Mixed-NOCs
9
8
11
28
5
 Cuba (CUB)
9
3
2
14
6
 Australia (AUS)
8
13
8
29
7
 Japan (JPN)
8
5
3
16
8
 Hungary (HUN)
6
4
5
15
9
 France (FRA)
6
2
7
15
10
 Italy (ITA)
5
9
5
19
11
 Azerbaijan (AZE)
5
3
0
8
12
 Germany (GER)
4
9
9
22
13
 United States (USA)
4
9
8
21
14
 Thailand (THA)
4
3
0
7
 
Mindösszesen
202
200
221
623
Dudás Eszter arany-, míg Babos Tímea bronzérme a Mixed NOCs (vegyes csapat) eredményében található!
0 Tovább

Ifjúsági olimpia: A magyar szereplés - I. rész

Szingapúrban 2010. augusztus 14-26. között 12 napon át ugyanabban a 26 sportágban (nemzetközi szövetségi besorolás szerint) versengtek a fiatalok, amelyek a 2012. évi londoni Nyári Olimpián is szerepelnek, igaz, csak 201 versenyszámban (Londonban 300 lesz), amelyekből - a NOB jóvoltából – jónéhány, újonnan kitalált vegyes csapatversenyt rendeztek. A résztvevő sportolók számát 3500 főben határozták meg (a tényleges 3522 lett), valamennyi, a NOB-ba felvételt nyert 204 országot bevonva (Kuvaitból csak egyéni indulók vehették részt az olimpiai bizottságuk felfüggesztése miatt) és az egyes sportágakban a 14-18 éves korosztályok képviselőiből válogattak a nemzetközi szövetségek döntéshozói.

Magyarországról végül 51 sportolónak - 28 fiú és 23 leány – sikerült kivívnia a részvétel jogát 18 sportágban (sajnos egyik csapatsportágban sem sikerült), akiknek küzdelmeit a rendezők jóvoltából sikerült végig nyomon követnem. A SYOGOC kiváló weboldalt hozott létre, ahol élő kapcsolaton keresztül 10 csatornán voltak láthatóak az egyes versenyek, ezen kívül az eredmények folyamatosan frissülve és naprakészen voltak követhetőek, ráadásul a szervezők megtették azt a szívességet is, hogy az egyes nemzetek versenyzőinek eredményeit külön megkereshetővé.Azoknak, aki nem tudták figyelemmel kísérni a magyar sportolók szereplését, készítettem egy rövid sportágankénti összefoglalót az eseményekről, amelyet két részben közlünk:
 
Asztaliteniszezőnk közül Lakatos Tamás (1995. 08. 12.) kiválóan szerepelt, 4 közé jutása kellemes meglepést jelentett a főleg ázsiaiak által uralt sportágban. Nagyváradi Mercédesz is ügyeskedett, de sem egyéniben, sem csapatban – Tamással – nem volt esélye 8 közé jutni a 32 fős mezőnyben.
 
Atlétáink 7 fővel a második legnépesebb csoportot képviselték a magyar küldöttségben. A futószámokon kívül – ahol népes mezőny harcolt az érmekért – 14-17 fős mezőnyben bizonyíthattak fiataljaink, akik közül különösen Váradi Krisztina tett ki magáért a diszkoszvetés ezüstérmével, de hasonló dicséret illeti Töreky Balázst is a kalapácsvetés 3. helyéért. Nguyen Anasztázia a második legjobb európaiként szerzett 5. helyet 100 méteren – 36 indulóból –, de döntőt és 7. helyet ért Fertig Fruzsina teljesítménye is kalapácsvetésben. Az eskümondó Czúth Rékától – idei legjobb eredménye alapján a 6. legjobbként nevezték – jobb szereplést vártam a B döntő 3. helyénél (11.). Szintén csak a B döntőig jutott Káplár János diszkoszvető (9. hely), és Szabó Diána rúdugró is (14. hely).
 
Birkózásban mini küldöttségünk – 1 fiú és 1 leány – nem alkotott maradandót, még akkor sem, ha Kránitz András 6. lett súlycsoportjában. A „pontszerzést” egyrészt a kis létszámú mezőnynek – a 10 fiú és 4 leány súlycsoportban 7-8 fő indulhatott versenyszámonként –, másrészt szerencsés csoportbeosztásának köszönheti (3 fős csoportba került, így az 5-6. helyért mérkőzhetett a helyosztón). Mindhárom mérkőzését simán elvesztette, ellenfelein mindössze 1 pontot tudott csinálni. Németh Zsanett is hasonló cipőben járt – s itt nem a birkózólábbelire gondolok –, csak a csoportutolsók helyosztó mérkőzésén (7-8. hely) tudott győzedelmeskedni, addig pontot sem szerzett.
 
Cselgáncsozóink kitettek magukért – országonként és nemenként ugyan csak 1-1
versenyző indulhatott –, mindkét versenyzőnk érmes lett, a magyar csapat legkönnyebbje (44 kg), Batizi Barbara ezüstöt, míg a 81 kg-os Tóth Krisztián bronzérmet küzdött ki magának. A 4+4 fős, vegyes csapatversenyben nem volt szerencséjük, mindkettőjük csapata – Paris és Birmingham – kikapott a 8 közé jutásért.
 
Evezésben mindkét egységünk jól harcolt, a női kormányos nélküli kettesek versenyében Kiss Hellaés Uglik Szimóna a döntőig jutott, s lett ott 6., míg a fiúk egypár küzdelmében Bíró Márk épp csak lemaradt döntőről, de elszántságát és küzdeni tudását jól bizonyítja a B döntő megnyerése (7. hely).
 
Íjászatban Linster Sebastian képviselhette a magyar színeket, ahol hagyományaink alapján vérmes reményeket nem táplálhattunk. Ez az egyéni verseny során be is bizonyosodott, a selejtezőben 27. eredménye alapján kevés esélye volt továbbjutni a 16 közé (s nem is jutott, s lett ezzel holtversenyes 17.), csakúgy, mint a 1+1 fős vegyes csapatversenyben, pedig ott a lányok 4. legjobb selejtezős eredményét elérő indiai versenyzővel került párba.
 
Kajak-kenusaink ismét bebizonyították, a magyarok a sportág világ elitjét alkotják a síkvízi számokban. Farkasdi Ramona és Tótka Sándor végig uralták versenyszámukat a szokásostól eltérő ovális pályán, mind a selejtezőt (24 versenyzővel), mind a „head to head” verseny (kettesével egymás ellen versenyeztek ellentétes irányban) összes futamából győztesen kerültek ki, amely olimpiai bajnoki címet eredményezett mindkettőjüknek. Régóta követem az olimpiák síkvízi versenyeit, ezért bizton állíthatom, sem a versenyzők, sem a nézők számára nem adott élményt e versenyforma, sokkal élvezetesebb a hagyományos 9 pályás egymás melletti vetélkedés!
Megpróbálkoztak a számukra ismeretlen szlalom versenyszámban is eredményesek lenni, ez Tótkának sikerült jobban, kis szerencsével 8 közé juthatott volna (ha nem a selejtező legjobbját, a szlovén fiút kapja a negyeddöntőbe jutásért), míg Farkasdi lemaradt a legjobb 16 mezőnyéről.
 
Kerékpározásban mindent megpróbáltak versenyzőink az egyetlen, 3+1 fős vegyes versenyszámban, de felkészültségük és tudásuk alapján csak a 30. helyet sikerült megszerezniük a 32 nemzet vetélkedésében a kissé követhetetlen – az elért időeredményeket hibapontokra számolták át – csapatversenyben. A 3 fiú közül Stubán Ferencországúton – 28. hely –, Fenyvesi Péter hegyikerékpározásban – 14. –, míg Szoboszlai Patrik BMX-ben – 17. hely – vetélkedett, az egyetlen hölgyindulónak, Kéri Zsófiának pedig minden szakágban teljesítenie kellett a pályát (túlélőverseny nőknek, neki ez a 24., 17., 16. helyen sikerült). Ráadásul sikerült olyan bonyolult és érthetetlen szisztémát kitalálniuk a rendezőknek, hogy a sokat megélt, öreg olimpiai rókáknak sem volt könnyen érthető az eredményszámítást! Remélem, ezt a versenyformát soha sem alkalmazzák a felnőttek olimpiáján! A beszámoló folytatása hamarosan következik...
0 Tovább

Szurkolj Londonban !

blogavatar

Az olimpiai játékok történetének különlegességeivel foglalkozó blog. Érdekességek, számok a puszta hírek mögül mind a téli, mind pedig a nyári olimpiákról.

Utolsó kommentek