A vancouveri olimpián ugyan nem szerepel az olasz szánkós, Wilfried Huber, így nem lesz új téli részvételi rekord, de ettől függetlenül így is vannak jó néhányan, akik életük hatodik olimpiáján szerepelnek idén februárban. Elsőként a japán síugrót, Noriaki Kasai-t érdemes kiemelni, aki már az 1992-es albertville-i olimpián is ott szerepelt, egyetlen érmét (ezüst) Lillehammerben a csapatversenyben szerezte. Szintén ott volt a legutóbbi öt olimpián az észt sífutó, Andrus Veerpalu is, aki viszont olimpiai bajnoki címet is nyert már pályafutása során. Az év sportolójának Észtországban már többször is megválasztott 39 éves sportoló Salt Lake Cityben és Torinóban is megnyerte a 15 km-es versenyt, emellett pedig egy ezüstérme is van a 2002-es olimpia 50 km-es futamáról.

Az alpesi síversenyek során első alkalommal szerepel majd olyan versenyző, aki hatodszor is szerephez jut ebben az embert próbáló sportágban. A liechtensteini Marco Büchelről van szó, aki Veerpaluhoz hasonlóan immár szintén 39 évesen szerepel a játékokon. Büchel eddig legjobb eredménye a torinói olimpiához fűződik, amikor is a szuperóriás-műlesiklásban hatodik helyen végzett. Érdekes módon Lettország színeiben két olyan versenyző is részt vesz majd a vancouveri olimpián, aki immáron hatodik olimpiai részvételére készül. A biatlonos Ilmars Bricis ugyan nem szerzett még érmet a játékokon, de négy évvel ezelőtt csupán tíz másodperccel szorult a negyedik helyre a férfiak üldözéses versenyszámában. Honfitársnője, a szánkós Anna Orlova is igazi olimpiai veteránnak számít, aki már 1992-ben ott volt a játékokon. A 38 éves lett versenyző eddig öt indulása közül három alkalommal is bekerült a legjobb tíz közé, legjobb eredményét pedig éppen legutóbb, 2006-ban érte el, amikor a hetedik helyen zárta a női szánkósok küzdelmeit.